Stosowanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

W ciągu ostatnich lat odnotowuje się coraz więcej wypadków skręcenia przegubów i skręcenia lub zerwania wiązadeł nóg. Nie są wyłącznie implikacją praktykowania sportu, chociaż właśnie u sportowców tego typu przypadków notuje się najwięcej. Mogą okazać się jednakże dodatkowo owocem naturalnego spaceru w trakcie jakiego niewłaściwie postawimy stopę czy wywrotki w ciągu zwykłej jazdy narciarskiej. Pacjenci zgłaszający się do ortopedów z wyszczególnionymi powyżej kontuzjami mogą dostać ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), jaką uniwersalnie zwie się ortezą.

pilka

Ortezy i ich funkcja

Przyrządy ortopedyczne, ze względu na wykonanie i strukturę, grupują się na nieelastyczne, elastyczne oraz półsprężyste. Skonstruowane są z współczesnych materiałów, które zapewniają ich trwałość. Z kolei podział ortez pod względem ich funkcjonalności jest następujący: uciskowe, stabilizujące, kompensacyjne oraz korekcyjne. Nieraz mogą również znaleźć zastosowanie w leczeniu poniektórych złamań kończyn dolnych. Ich koronne działanie to stabilizacja stawu, dzięki czemu jego ruchy są w pewnym stopniu lub całkiem zredukowane. Chroniony w taką metodą przegub jest zabezpieczony przed ewentualnymi późniejszymi kontuzjami a także nie ulega opuchliznom pourazowym. Do tego aparat ortopedyczny odciąża mięsnie umiejscowione przy stawie i pozwala na ich regenerację. Sztywne ortezy są swego typu środek zastępczy gipsu, z tego powodu sam tok odbudowy stawu lub więzadła zostaje przyspieszony.

stabilizator

W jakim miejscu zdobyć ortezy?

Znajdują się w propozycji dużej ilości sklepów medycznych, które dodatkowo oferują inne sprzęty do rehabilitacji i ortopedyczny. Najlepiej wyposażonym jest położony w Krakowie sklep sklep medyczny z siedzibą w tym mieście. To jedyny taki miejsce zaopatrzenia medycznego, który posiada szeroką bazę produktów medycznych. Na dodatek realizuje zlecenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Na skutek współpracy z kilkoma partnerami, obiekt handlowy Zdrowie oferuje też wachlarz spoza swojego katalogu produktów. Osoby odwiedzające placówkę zdołają dodatkowo liczyć na porządną i uczciwa pomoc w sprawie doboru ortez oraz trybu ich używania. Całokształt za sprawą wykwalifikowanej kadry zajmującej się obsługą użytkownika.
Pamiętajmy, że ortezy trzeba zakupić wyłącznie po konsultacji ze specjalistą. Niewłaściwe używanie ortez tudzież brak zalecenia na ich noszenie może spowodować pogorszenie kontuzji i stanu zdrowia chorego.