Co przesądziło odnośnie tego, że szerokie spodnie stały się w naszym kraju tak popularne?

Bieżąca moda mająca związek z kulturą hip-hop, rządzi się swoimi, w moim odczuciu dziwnymi i nie do końca zrozumiałymi dla mnie regułami. O tym w dalszej sekcji tekstu, chcę w tym momencie opowiedzieć o czymś, co było znakiem rozpoznawczym entuzjastów elementów kultury hip-hop i pozwalało w wyraźny sposób wyróżnić się na tle innych ludzi na ulicach polskich miast. Konkretniej, chodzi mi o szersze, a nawet bardzo szerokie spodnie, profesjonalne nazywane „baggy” (z ang. workowate) albo też „begi” (to już polska, zaadaptowana fonetycznie opcja), które pokazały się w na obszarze naszego państwa wraz z pierwszymi projektami związanymi z rapem, kiedy to przyszedł początek drugiej połowy dziewięćdziesiątych lat.

Ciekawostka – na samym starcie, kiedy ciężko było dostać szerokie portki o klasycznym kroju, ludzie kupowali po prostu zwykłe jeansy, kilka rozmiarów większe, niż standardowy. Naprawdę niegłupia opcja, gdy wziąć pod uwagę kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej gotówką w małych kwotach. W miarę upływu lat, gdy już Lenary były do dostania w łatwy sposób…właśnie – to pierwsza z polskich firm, która na rynek wyemitowała i mające ciekawy, oryginalny styl szerokie spodnie – wachlarz marek zaczął się rozrastać, dynamicznie i z niemalże z roku na rok. Najbardziej spopularyzowaną, obok wymienionych przeze mnie wyżej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstania jest niezwykle ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – człowiek współtworzący Trzyha razem z Tede, wyprosił u swojej mamy uszycie na maszynie „begów”. Zważywszy na to, że znakomicie się udały, koledzy również poprosili o uszycie takich spodni. Wszystko potoczyło się tak, że Ceube rozkręcił jedną z najbardziej znanych marek dla odbiorców hip hopu, z polskim rodowodem.
Produkty podpisane marką Moro były mocno wciśnięte w rzeczywistość rapową kilkanaście lat wstecz, poza spodniami w produktowym wachlarzu znalazło się bardzo wiele innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy z kapturem, ale poza tym stylowe kurtki na wiosnę czy zimę – to naprawdę było coś.
klasyczne buty
W tym momencie, chociaż moda na szerokie spodnie nie jest już propagowana w tak silny sposób jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, które proponują asortyment tego rodzaju.
Co warte uwagi, mamy do wyboru całe mnóstwo zróżnicowanych marek, które pochodzą z wielu części świata. Dzisiaj, bez nawet minimalnego problemu mamy możliwość odszukać marki, które w skali światowej są ścisłym topem. Chodzi na przykład o takie marki, jak Roca Wear czy Fubu. Obyci znawcy kultury na pewno będą wiedzieć, jaką historię mają te marki. Jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia, polecam sprawdzić, to są ścisłe klasyki.
Być może będzie to brzmieć trochę pompatycznie, ale mam pewność, że moda na spodnie z szerszymi nogawkami będzie trwać dokładnie tak długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
elegancki but
Ten adres butywolka24.eu hurtownia obuwia, bez dwóch zdań muszą odwiedzić te osoby, które mają ochotę poznać doskonały kanał dla pozyskiwania wysokiej jakości tekstylnych rozwiązań. W treści tej strony, czekają produkty z kategorii odzieżowej, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim właścicielom rozmaitych sklepów odzieżowych, na pewno będzie się opłacała dłuższa wizyta pod adresem tego serwisu. Nie wspominając już o nawiązaniu długofalowej współpracy.
eleganckie buty